Hızlı Okuma Nedir

Hızlı Okuma Nedir,Hızlı okuma becerisine sahip olmayan, okuma hızı ve dolayısı ile de anlama kapasitesi düşük olan bir kişi eğitim hayatında zorlanır. Bu sayede gün içerisinde birçok olumsuz durumla karşılaşır fakat kolayca müdahale edemez.

Vücudumuzda bulunan kaslar elbette gözlerimizde de mevcuttur. Öncelikle göz kaslarını geliştirip, daha sonra hızı artırmak ve konsantrasyon teknikleri ile de anlama oranını üst seviyelere çıkartmaktır. Anlayarak hızlı okumanın asıl püf noktası görme alanımızın genişletilmesidir. 

Hızlı okuma teknikleri uygulayabilme yeteneğine sahip olmayan toplumun büyük bir kısmı gazete, dergi ve kitap okumayı sevmiyor. Herhangi bir şeyi görsel olarak dinlemeyi ya da izlemeyi tercih ediyor. 

Bunun sebebi yavaş okumak ve okuduğunu anlamakta zorlanmaktır. Özellikle çocukluk dönemlerinde okuma alışkanlığı kazanmamış olan bireylerde görülen bu durum ilerleyen yaşlarda da değişmiyor. 

Aslında bu kişiler için okuma güzel bir hobi olabilir. Bunu sağlamak için hızlı okuma teknikleri becerisine sahip olmak gerekiyor. Çünkü kişi hızlı okuduğunda okuduğu içerikten daha fazla zevk almaktadır. Hızlı okuma teknikleri sayesinde hızlı okunan kitap ve çabuk anlaşılan konu sizleri mutlu edecek ve okumaktan daha büyük keyif duyacaksınız.

Vücudumuzun hakimi ve merkezi olan beyin, resimleri algılayarak yorumlar ve daha önceden öğrenilmişse yani kendisinde karşılığı mevcutsa bunu yansıtır. Okuma esnasında da durum böyledir. 

Özellikle hızlı okuma teknikleri ile kelimeleri tek tek seçip anlamaya çalışmazsınız. Bunun yerine 3-4 kelime grubunun resmini göz aracılığıyla beyine iletirsiniz. Beyin bunu yorumlayarak kelimelerin arasında bulunan en önemli kelimeyi seçerek karşılığını arar ve bir bütün olarak kelime grubuna anlam yükler. Böylece kısa sürede daha fazla kelimeyi beyine iletmiş olursunuz.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Hızlı okuma  eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir'deki hızlı okuma eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Antalya'daki hızlı okuma eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Antalya Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.


Antalya Hızlı Okuma


Antalya Hızlı Okuma KursuBu makale şu konularla ilgili olabilir :hızlı okuma egzersizleri - hızlı okuma - hızlı okuma nedir - hızlı okuma programı - hızlı okuma download - hızlı okuma kursları - hızlı okuma nedir - hızlı okuma testi - hızlı okuma teknikleri -

Yorumlar