Hızlı Okuma Kursu Antalya

Günümüzde ilim ve teknolojide büyük gelismeler göze çarpmaktadır bununla birlikte bilgisayar hayatin her alanında kullanılmaya başlandı. 

Bilgi çağı ve bilgi toplumu kavramları tanınmaya başlandı. Bilgi toplumu oluşturma yolunda  okumanın yeri önemle vurgulanmaktadır. Yapılan araştırmalarda bilginin büyük bölümünün okuyarak elde ettiği gözlemleniyordu. Bu da hızlı okuma yöntemlerinin gelişmesine neden oldu. 

 Amerika ve İngiltere de üniversiteye hayatına kadar, öğrenimin her alanında kurslar açıldı ve seminerler verildi. Ögrenciler, is adamlari, yöneticiler, siyasetçiler bu kurslara ve seminerlere gitmeye basladilar. Böylece batida hizli okuma teknikleri yaygin hale geldi. Türkiye de hizli okuma tekniklerinin kullanımı oldukça yenidir. 

 NE KADAR ÇOK OKURUZ? Çoğu kişi dakikada 150-200 kelime okur. 200-300 kelime okuyanlar hizli okuyor sayilir. Simdi hizli okuma yöntemleri sayesinde dakikada 500-600 kelime okunabilmektedir. 

Bunu 1000 kelimenin üzerine çikaranlar vardir. Amerika Cumhurbaskanlarindan Kenedinin dakikada 2000 kelime okudugu söylenir. 

NEDEN YAVAŞ OKUNUR? Yavaş okumamızın nedeni bir takim kötü alışkanlıklarımızdır. Nedir bu kötü alışkanlıklarımız? 

1-Gözümüz yeterli çalışmaya sahip değildir. 

2-Kelimeleri tek tek okuruz. 

 3-Okudugumuzu anlayamadigimizı sanarak gereksiz tekrarlarda bulunuruz. 

 4-Okudugumuz seylerde detaylara takılırız. 

 5-Okuma yaparken konsantre sorunuyla karşılaşırız. 

 6-Konuyu daha iyi anlamamiz için yavas okumak gerektiği inancına kapılırız. Bu gibi nedenler, kötü okuma aliskanliklarimiz arasında yer alır. 

 Patolojik bir kusur da yavas okuma nedenidir. Bu takdirde bir göz doktoruna gitmek gerekir. KENDIMIZI KONTROL EDELIM: Eger dakikada 200ün altinda okuyorsak zayif, 250 civarinda okuyorsak orta, 300-500 arasinda okuyorsak iyice, 700-800 arasinda okuyorsak çok iyi 1000 in üzerinde okuyorsak mükemmel okuyoruz demektir. 

 Tahmin edildiği gibi çoğumuz 200 kelime civarinda okuyoruz.300 ün üzerinde okuyanlar da olmustur. Gerektiğinden daha az okuyorum diye endişelenmeye gerek yoktur. 10-15 günlük bir çalisma dakikada 150-200 kelime daha fazla okumamiza yetecektir. 

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Hızlı okuma  eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir'deki hızlı okuma eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Antalya'daki hızlı okuma eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Antalya Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.


Antalya Hızlı Okuma


Antalya Hızlı Okuma KursuBu makale şu konularla ilgili olabilir :antalya hızlı okuma - hızlı okuma antalya - antalya hızlı okuma merkezi - hızlı okuma merkezi antalya - hızlı okuma nedir - hızlı okuma teknikleri - antalya anlayarak hızlı okuma - antalya göz egzersizleri -

Yorumlar