Hızlı Okuma Kursları Antalya

400 sayfa olan bir kitapta yaklaşık 100.000 kelime vardır. Yavaş okuyan bir okuyucu bir saatte yaklaşık 7.000 kelime okuyabilir. Böylede kitabı 15-16 saatte bitireceği demektir. Hızlı okuma tekniklerini uygulayan  kişi aynı sürede 2 ya da 3 kitap bitirebilir ve yavaş  okuyan okuyucudan  daha çok şey anlar

YGS'ye hazırlanan normal bir öğrenci sıradan  şartlarda 180 soruyu 180 dakikada yetiştirmekte zorlandığı halde, anlayarak hızlı okuma tekniklerini  öğrenirse 45-60 dakikada tüm soruları bitirebilirler .

 Anlayarak hızlı okumayı  öğrenen bir kişi hızlı okuyarak zihinsel gezintileri asgariye indirmiş olur. bununla beraber konsantrasyon artar ve bilgi kaydı daha berrak olur. 

Düşünce, algılama, değerlendirme kavramı  ve karar hızı artar. Anlayarak hızlı okuma tekniklerini bilen ve uygulayan  bir kişide okuma işini monotonluktan çıkarır; zevkli ve eğlenceli bir hale getirir.

 Daha kısa zamanda çok  daha fazla öğrenme fırsatı bulmuş olur. Neden Daha Hızlı ve Etkin Okumak Gerek? Okumayı sevmiyorsunuz ancak okumaya mecbur olduğunuz şeyler varsa.Okumayı seviyorsunuz ancak okumaya vakit ayıramıyorsanız.

Öğrencisiniz dolayısıyla yığınla kitap ve not sizi bekliyor.TEOG,YGS, LYS, KPSS, ALES gibi sınavlara hazırlanıyorsunuz ama zaman problemi yaşıyorsunuz.Daha kısa zamanda daha çok şey öğrenmek istiyorsunuz.İş yerinde her gün yüzlerce dosya, belge ya da raporu gözden geçirmeniz gerekiyor. Ancak yetişmekte zorlanıyorsunuz

.Kitap, dergi ve gazete okumayı çok seviyorsunuz ama zamanınız istediğiniz tüm kaynakları okumaya yetmiyor. Neden Yavaş Okuyoruz? Kelimeleri teker teker okuyoruz.Okurken kelimelere takılıyoruz ve geriye dönüşler yapıyoruz.

Okurken dudaklarımızı, belki dilimizi oynatıyoruz.Bir konuyu daha iyi anlayabilmek için yavaş okumak gerektiğine inanıyoruz.Dikkatimizi toplayamıyoruz, okurken çabuk yoruluyoruz.Kelimeleri içimizden seslendiriyoruz. 

 Hızlı Okumak Bize Neler Kazandırır? Zahmetsiz ve akıcı biçimde öğreniriz. Kısa zamanda daha çok şey öğreniriz.Ödev hazırlamak, sınavlara çalışmak çok daha kolay olur.Okuduğunuzu anlama yüzdesi artar.Zamandan tasarruf etmiş oluruz.Kendimize daha çok güveniriz.Okurken beyniniz daha iyi ilişki kurar.

Okurken beyniniz hayal kurmaz ve bütünü görür.Okumak ve öğrenmek daha zevkli hale gelir.Okuma bir zorunluluk değil bir alışkanlık, hatta bir ihtiyaç haline gelir.Sözcük hazinemizi ve bilgi birikiminizi artırırız.< Kişisel ihtiyaçlarımıza bağlı olarak farklı avantajlar ediniriz.Hızlı Okumayı Engelleyen Bariyerler 

 Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Hızlı okuma  eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir'deki hızlı okuma eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Antalya'daki hızlı okuma eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Antalya Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.


Antalya Hızlı Okuma


Antalya Hızlı Okuma KursuBu makale şu konularla ilgili olabilir :antalya hızlı okuma - hızlı okuma antalya - antalya hızlı okuma merkezi - hızlı okuma merkezi antalya - hızlı okuma nedir - hızlı okuma teknikleri - antalya anlayarak hızlı okuma - antalya göz egzersizleri -

Yorumlar