Hızlı Okuma Kursları

Hızlı Okuma, uygulamada yüzyıllardır var olmasına rağmen sistemli hale getirilmesi ve eğitiminin yapılması çok yeni bir durumdur. 1950'li yıllarda gözetleme kulesi görevlilerinin ve pilotların gözlerini çevik görmeye alıştırmak maksadıyla ‘takistoskop’ adını verdiğimiz bir cihaz yapıldı. 

Bu cihaz gözün çevikliğini geliştiren basit bir mekanizmaya sahipti. Merceği saniyenin 25’te, 50’de ve 100’de biri hızla açılıp kapanan bu araçla, pilot ve gözcülerin görme çevikliklerinin artırılabildiği tespit edildi. Daha sonra bu durumun eğitime aktarılabileceği düşünüldü ve böylelikle Hızlı Okuma Teknikleri ortaya çıktı.

Türkiye'de Hızlı Okuma 42 yıldır var; ancak uzun bir dönem insanların çok fazla dikkatini çekmemiştir. 1998-1999 eğitim öğretim yılından itibaren MEB tarafından ders olarak okutulmaya başlanmış olup eğitmen yetersizliğinden dolayı vazgeçilmiştir. Bunun yanında özel kurslarla da bu dönemde hızla yaygınlaşmaya başlamıştır. Bizde elimizden geldiğince bu alana birkaç taş koymayı başarabildiysek ne mutlu bize.

Anlayarak Hızlı Okuma Eğitimi ciddi bir eğitim faaliyetidir. Öncelikle bilinmesi gereken şey şudur: "Ben hiçbir şey yapmasam da kursa katılsam hızlı okuyabilir miyim?" sorusunun cevabı net olarak "HAYIR" dır. 

Kursumuza sadece katılırsanız Anlayarak Çok Hızlı Okumanın ne olduğunu öğrenebilirsiniz, bu eğitimin mantığını alabilirsiniz; ancak okuma hızınızda ciddi değişiklikler olmasını sağlayamazsınız. Böyle bir kursa katılmayı düşünen bireyler günde 15-20 dakikalarını bu işe ayırmayı göze almış olmalılar.

Anlayarak Hızlı Okuma Eğitiminin temeli, gözlerin ve zihnin uyum içerisinde çalışmasını sağlamaktır. Bireyler ne kadar yavaş okurlarsa o kadar iyi anlayacaklarını düşünürler; oysa bu düşünce çok yanlıştır. Okumayı yeni öğrenen öğrenciler çok yavaş okurlar; ancak sorulduğunda okuduklarından hiçbir şey anlamadıkları ortaya çıkar.

 Zihnimiz her zaman tam kapasite ile çalışır. Eğer biz onu yeterince meşgul edemezsek, yani yavaş okuyarak zihnimizin büyük bir bölümünü boş bırakırsak okuma eylemi dışında birçok şey zihnimizi meşgul edecektir. 

Nitekim öğrencilerin: "Ders çalışırken zihnime başka düşünceler geliyor ve kendimi bu düşüncelerden alamıyorum." şeklindeki şikâyetlerinin temeli işte bu noktayla yani zihni yeterince meşgul edememekle ilgilidir. Biz daha hızlı okuyarak zihnimizi meşgul edebilirsek başka düşünceler zihnimizde yer bulamayacak böylelikle daha kolay bir yoğunlaşma sağlamış olacağız.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Hızlı okuma  eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir'deki hızlı okuma eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Antalya'daki hızlı okuma eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Antalya Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.


Antalya Hızlı Okuma


Antalya Hızlı Okuma Kursu


Bu makale şu konularla ilgili olabilir :Hızlı okuma antalya - antalya hızlı okuma - hızlı okuma eğitimleri -

Yorumlar