Hızlı Okuma Dersleri Antalya

Hızlı okuma denildiğinde, bir dakikada okunan sözcük sayısının fazlalığı düşünülmektedir. Oysaki bu düşünce yanlıştır. Hızlı okuma eğitimi aynı zamanda etkili okuma eğitimidir. Hızlı okuma işleminde hız önemli bir etmendir. Okunan yazıyı bellekte koruma yeteneği yoksa ışık hızını aşan bir okuma bile yarar sağlamayacaktır. Yani okunan hız kadar okuduğunu anlamada o kadar önemlidir. 

Hızlı okuyanlarda beyin bütün enerjisini okumaya harcadığından başka şeyler düşünmeye fırsat bulamaz ve bu sayede okuma verimi de artar. 

Okuduğumuzu daha iyi anlar okurken farklı şeyler düşünmeye fırsat bulamayız ve okurken hayal kurmak gibi kötü alışkanlıklardan uzak dururuz okumaya adapte oluruz. Beynimiz dakikada 500-600 kelimelik bir bilgiyi algılayabilecek anlayıp değerlendirebilecek bir yapıya sahiptir.

 Eğer dakikada bu rakamdan daha az kelime okuyorsanız beynimiz bu boşluğu hayal kurarak, başka düşünceler üreterek değerlendirir. Bu sefer okuduğumuzdan bir şey anlayamayız ve etkin bir okuma gerçekleştiremeyiz.  Okuduğumuzu anlamak da bize zaman kaybettirir. 

 Anlayarak hızlı okuma tekniklerini kazanmak için 10 neden aşağıdaki gibidir; 

1. Okuma, anlama, hafızada tutma ve hatırlama konularında maksimum performansa ulaşarak kendinize olan güveninizi ve başarılarınızı arttıracaksınız.
2. Hızlı okumak, daha az zamanda daha fazla bilgiyi işleme imkanı sağladığından dolayı, okuma için harcadığınız zamanı önemli ölçüde kısaltacak ve ya aynı sürede çok daha fazla bilgiye sahip olacaksınız.

3. Dikkatinizi daha uzun süre devam ettire bilecek ve kolay kolay sıkılmayacaksınız.
4. Zihninizi daha aktif kullanacak ve zekanızın parladığını hissedeceksiniz.

5. Zihinsel potansiyelinizi maksimum seviyede kullanacak, yapmayı isteyip de boş zamanınız olmadığı için yapamadığınız diğer işler için zaman bulacaksınız.
6. Anlayarak hızlı okuma teknikleri sayesinde anlamak ve hatırlamak konusunda daha donanımlı olacaksınız.

7. Hızlı okuma teknikleri ile düşünme, algılama, değerlendirme, kavrama ve karar verme hızınız artacak okuma işlevini monotonluktan çıkartacak, zevkli ve eğlenceli hale getireceksiniz.
8. LYS, YGS, TEOG, KPSS, ALES, TUS  gibi sınavlara hazırlanıyorsanız hem hazırlanırken hem de sınavlarda zamandan önemli bir tasarruf sağlamış olacaksınız.

9. Anlayarak hızlık okuma teknikleri ile bir gazeteyi ortalama 30 dakikada tamamen okuyabileceksiniz.
10. Yönetici iseniz eğer önünüzdeki evrak yığınını en az 2 kat daha hızlı okuyup, değerlendirebileceksiniz.
 
Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Hızlı okuma  eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir'deki hızlı okuma eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Antalya'daki hızlı okuma eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Antalya Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.


Antalya Hızlı Okuma


Antalya Hızlı Okuma KursuBu makale şu konularla ilgili olabilir :izmir hızlı okuma kursları - hızlı okuma teknikleri izmir - etkin hızlı okuma -

Yorumlar