Hızlı Okuma

Hızlı Okuma Odaklanmayı artırmak,  algıda seçicilik yaratmak, sınavda zaman tasarrufu sağlamak, okuma hızını en az 3 kat artırmak, kişisel konsantrasyon ve motivasyonu en üst düzeye çıkarmak. Bu eğitimi öğretebilir eğitmenler yetiştiren  sertifikalı mesleki bir programdır.

Bilginin hızla çoğaldığı çağımızda hızlı okuma tekniklerini öğrenmek neredeyse zorunlu bir hale gelmiştir. Hızlı okuma tekniklerini öğrenmek ve kullanmak yazılı materyalleri hem daha hızlı okumanızı, hem de daha fazla anlamanızı sağlamaktadır.Her okumanın kritik noktası, okumadan önce okuyacağınız materyalden hangi bilgileri almak istediğinizi bilmekten geçer. 

Amacınız okuyacağınız dokümanın tartıştığı konunun sadece yapısını öğrenmekse, konuya sadece bir göz gezdirmek yeter. Tartışılan konunun tüm detaylarını algılamak istiyorsanız, bu kez parçaya bir göz gezdirmek yetmez, hiçbir şeyi atlamadan tam lineer okuma yapmalısınız.

Hızlı okuma tekniklerini öğrenmek ister göz gezdirin, ister tam lineer okuma yapın, her türlü okumada size çok önemli bir zaman kazandırmaktadır.

Hızlı okuma tekniklerini iyi öğrenmiş bir okuyucu her bir blokta daha çok sayıda kelime okumaktadır. Her bir bloğu çok hızlı algılamakta ve hemen bir sonraki okuma bloğuna geçmektedir. 

Usta bir hızlı okuyucu çok nadiren geri dönüş yaparak aynı yeri iki kere okur. Bu şekilde okumak gözün yapacağı iş yükünü önemli ölçüde azaltır. Tabi bu durum aynı süre içinde algılanan bilgi miktarını da önemli ölçüde artırır. 

 Hızlı Okuma Eğitim İçeriği; 

 • Göz kaslarını geliştirme ve hızlandırma çalışmaları 

 • Görme alanını geliştirme çalışmaları 

 • Anlama düzeyini ve belleği geliştirme çalışmaları 

 • Yanlış okuma alışkanlıklarının (harf atlama, kelimeyi yanlış okuma, okurken geri dönüşler yapma vb) tespit edilip öğrencilerin bunlardan kurtulmalarını sağlanması 

 • Doğru ve etkin okuma alışkanlığının kazandırılması 

 • Sınav tekniklerinin öğretilmesi 

 • Dikkat ve odaklanma çalışmaları 

 • Şekillerle okuma teknikleri Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır. 

 Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Hızlı okuma  eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir'deki hızlı okuma eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Antalya'daki hızlı okuma eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Antalya Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.


Antalya Hızlı Okuma


Antalya Hızlı Okuma KursuBu makale şu konularla ilgili olabilir :hızlı okuma egzersizleri - hızlı okuma - hızlı okuma nedir - hızlı okuma programı - hızlı okuma download - hızlı okuma kursları - hızlı okuma nedir - hızlı okuma testi - hızlı okuma teknikleri -

Yorumlar