Antalya Hızlı Okuma Teknikleri

Anlayarak hızlı okuma kursu günümüzde yaygınlaşan kurslar arasında yerini almaya başlamıştır. Bilginin hızla artması sonucunda hızlı okuma eğitimi almak artık çağımızın bir gerekliliği haline gelmiştir. İzmir anlayarak hızlı okuma kursu Eğitime önem veren şehirlerin başında gelmektedir. Pusula Kişisel Gelişim Ve Koçluk Merkezi hızlı okuma kursu için en çok tercih edilen kurumlar arasındadır.

Anlayarak Hızlı Okuma Nedir?

Bireylerin daha önceki seviyeleri göz önüne alınarak, anlama düzeylerini ve dakikada okudukları kelime sayısını artırmak amacıyla uygulanan okuma teknikleridir.

Anlayarak Hızlı Okuma Kursunun Faydaları
 

– Birey okurken içinden ve dışından seslendirme yapmaz. Birey içinden okurken seslendirme yapması bireyin okuma hızını çok yavaşlatacaktır. Hızlı okuma eğitimiyle bireyin içinden ve dışından seslendirme yapmadan okuması sağlanmaktadır.

– Birey okuması gereken yazıyı kelime kelime okumaz. Kelime kelime okumak okuma hızını düşürmektedir.

-Birey okurken normale göre dikkati daha kolay dağılmaz, anlayarak hızlı okuma için dikkatin toplanması önemlidir.

-Anlayarak Hızlı okuma eğitimi sonucunda birey okuduğunu anlamada sıkıntı yaşamaz.

–Anlayarak hızlı okuma tekniklerini uyguladığında birey okuduğu yazıyı tekrar tekrar okuma gereği duymaz.

– Okuduğu yazıda birey ana düşüncenin yanında yan düşünceleri anlamada zorluk çekmeden okumayı bitirir.

– En önemlisi normal okuma hızından kat kat daha hızlı okuyarak zamandan tasarruf eder ve daha çok bilgiye ulaşır.

Hızlı Okumanın Tarihçesi 1940 yıllarda ABD de çıkan bu teknik ilk zamanlarda uçaksavar nişancılarının hedeflerini hızlı algılayabilmeleri ihtiyacından ortaya çıktı. HIZLI OKUMA TEKNİKLERİ  önceleri gözün görme çabukluğunu, çevikliğini, atıl görme alanı (periferial alan) geliştirme çalışmaları olarak başladı.

SONRALARI bu işlem, 1950’li yıllarda insan beyniyle ilgili bir takım bilinmezlerin çözümlenmesiyle eğitimciler tarafından, (Okuma-Göz, Okuma-Beyin ve okuma işleminde Göz-Beyin ilişkileri üzerinde çalışmaların da yoğunlaşmasıyla) Çok Hızlı Okuma tekniklerine Dönüştürülüp, sistemleştirilerek okullarda uygulanmaya başlandı.  

Pusula Kişisel Gelişim Ve Koçluk Merkezin de eğitimlerde yeterince  kullanarak çok kısa sürede sonuç alınmasını sağladı.1994 yılında M.E.B’lığının bir genelgesi ile Lise 2’lere yardımcı ders kitabı olarak kabul edildi. Şimdilerde dershane ve okullarda bu eğitim hızla yaygınlaşmaktadır.

Anlayarak Hızlı okuma kursuna neden gidilmelidir?


İçinde bulunduğumuz yüzyıl teknoloji çağıdır. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte ulaşabildiğimiz bilgilerde bir o kadar artış gösterdi. İnternette, kütüphanelerde, televizyonda, cep telefonumuzda yani hayatımızın neredeyse her yerinde bilgi bombardımanına tutulmaktayız. E-postalar, cep telefonu mesajları, dokümanlar, iş yazışmaları gibi birçok yazı karşımıza çıkmaktadır. Hızlı okuma eğitimi ile karşımıza çıkan bu bilgileri okurken zamandan tasarruf sağlayabilir ve daha çok bilgiye aldığımız bu eğitimle ulaşabiliriz.

Neden bir günde okuduğumuz kitap sayısı bir değil de iki, üç olmasın. İşte hızlı okuma kursu bizlerin okuma hızını artıracak, daha çok bilgiye ulaşmasını sağlayacak fırsatı bizlere verecektir. Bu kadar bilginin içinde bulunduğumuz bu çağda neden daha fazla bilgiye ulaşmayalım ve kendimizi geliştirebileceğimiz bu ortamı değerlendirmeyelim.

Özellikle lise, üniversiteye hazırlık, memurluk, kariyer geliştirme sınavları artık sadece bilgimizi değil hızımızı da ölçmektedir. Ne kadar hızlı okursak o kadar sınavlarda stresimiz azalacak daha çok soru yapma fırsatını yakalayacağız.

Hızlı okuma kursu alacak birey okumaya istekli olmalı, hızlı okuma eğitimi sırasında teknikleri uygularken başarılı olacağına inanmalıdır. Ayrıca hızlı okuma teknikleri ile ilgili bolca alıştırma yapmalı, hızlı okuma eğitimini sürdürmeli ve çok okumalıdır. Eğitimine devam ettikçe ve bolca alıştırma yaptıkça birey ilerleyen günlerde nasıl kendini geliştirdiğinin farkına varacaktır.

Anlayarak Hızlı okuma eğitimi sırasında bireyin, sözcük dağarcığının ve genel kültür düzeyinin artırılması için girişimlerde bulunulması, hızlı okuma için göz deviniminin geliştirilmesi, anlayarak hızlı okuması için okuma hızını engelleyecek alışkanlıkları n giderilmesi ve hızlı okuma tekniklerinin öğretilmesi çalışmaları yer almaktadır.

Hızlı okuma doğuştan gelen bir yetenek değildir, sonradan insanların aldıkları eğitim sonucunda kazanılan bir durumdur. Okuma hızımızı geliştirmek bizlerin elinde olup hızımızı artırmaya çalışmayan aslında biziz. Gözleri ve beyni sağlıklı olan her birey hızlı okuma eğitimi alabilir. İnsan beyni de bu eğitimi alacak kapasiteye sahiptir ve hızlı okuyabilecek kapasiteyle donatılmıştır.

Anlayarak Hızlı Okuma Eğitimi Nasıl Verilmektedir?

Hızlı okuma eğitiminde öncelikle göz kaslarının geliştirilmesi için uygulamalar yapılmaktadır. Bu uygulamaların akabinde anlayarak hızlı okuma teknikleri öğretilmekte, konsantrasyon teknikleri ile anlamlı hızlı okuma sağlanmaktadır. Anlayarak hızlı okuma da önemli olan gözün görme alanıdır. Yani eğitim almamış bir göz 2 cm civarı bir alanı görebilir bu da yaklaşık olarak bir kelimeye tekabül eder. Ancak hızlı okuma kursu sonucunda bu mesafe artarak bireyin aynı anda iki, üç hatta dört kelimeyi aynı anda görebilecek mesafeye ulaşmasını sağlanmaktadır.

Antalya hızlı okuma kursu fiyatları

Antalya  de hızlı okuma kursu veren bazı yerler bulunmaktadır ve fiyatlar kurstan kursa değişiklik göstermektedir. İletişim bölümünden bizimle iletişime geçerek Antalyadaki hızlı okuma kursu fiyatları hakkında bilgiye ulaşabilirsiniz, çocuklarınızı en iyi şekilde ağırlamaktan ve onların anlayarak hızlı okuma gelişimi adına hızlı okuma kursu almalarını sağlamaktan onur duyarız.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Hızlı okuma  eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir'deki hızlı okuma eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Antalya'daki hızlı okuma eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Antalya Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.


Antalya Hızlı Okuma


Antalya Hızlı Okuma Kursu


Bu makale şu konularla ilgili olabilir :antalya hızlı okuma - hızlı okuma antalya - antalya hızlı okuma merkezi - hızlı okuma merkezi antalya - hızlı okuma nedir - hızlı okuma teknikleri - antalya anlayarak hızlı okuma - antalya göz egzersizleri -

Yorumlar