Antalya Hızlı Okuma Merkezi

Antalya Hızlı Okuma Kursları;Okuma alışkanlığı, okuma sevgisi ilköğretimde gelişir. Ancak okuma becerilerinin gelişimi eğitim süresi boyunca devam eder. Doğru okuma, hızlı okuma, anlayarak okuma, amaçlı okuma gibi beceriler ancak zamanla gelişerek olumlu alışkanlıklar haline dönüşür.

Okuma hızını artıracak en kolay ve pratik yol, göze bir kalemle yardımcı olmaktır. Kalemin satır üzerinde hızlı hareket etmesi, gözün de kalemi izlemesi okuma hızını kısa bir süre sonra 500-700 kelimeye çıkartabilir.
Görme eylemi sırasında pek çok kas devreye girer. 

Bunlardan bazıları istemsiz, bazıları ise istemli olarak denetlenebilen kaslardır. Örneğin gözbebeğinin büyüyüp küçülmesi ilgili düz kasların hareketiyle, istemsiz olarak sağlanır. Göz küresinin istemli olarak istenen hedeflere yöneltilmesini ise 3 çift çizgili kas sağlar. Bu kaslar sayesinde göz küresini aşağı-yukarı, içe-dışa ve çapraz olarak hareket ettirmek mümkündür.

Tüm diğer kaslarımızda olduğu gibi, bu kaslarımızda da zamanla hareket kısıtlaması, yavaşlama ve tembellik gelişebilir. Bu olasılığın ortadan kaldırılabilmesi için düzenli göz alıştırmaları yapılmalıdır.

Göz küresinin hareketlerini denetleyen kas gruplarını çalıştırmak için hem iç, hem de dış mekanda farklı noktalara rastgele bakarak zigzag yaptırılabilir. Bu hareketlerin seri bir şekilde yapılması gerekir.
Benzer çalışmaları, göz alıştırmaları için özel olarak düzenlenmiş bilgisayar programları ile yapmak ta mümkündür.


Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Hızlı okuma  eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir'deki hızlı okuma eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Antalya'daki hızlı okuma eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Antalya Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.


Antalya Hızlı Okuma


Antalya Hızlı Okuma Kursu


Bu makale şu konularla ilgili olabilir :antalya hızlı okuma - hızlı okuma antalya - antalya hızlı okuma merkezi - hızlı okuma merkezi antalya - hızlı okuma nedir - hızlı okuma teknikleri - antalya anlayarak hızlı okuma - antalya göz egzersizleri -

Yorumlar