Anlayarak Hızlı Okuma Eğitmenliği

Anlayarak Hızlı Okuma Eğitmenliği ; ABD, kara ve deniz kuvvetlerindeki ilgili personeline de çevik görme eğitimleri verildi. Önceleri çevik görme çalışmaları olarak başlayan bu işlem 1950'li yıllarda insan beyniyle ilgili bilgilerin birleşmesiyle eğitimciler tarafından anlayarak çok hızlı okuma eğitimi olarak geliştirilip sistemleştirilerek okullarda uygulanmaya başlandı.Yapılan araştırmalarda bilginin en az yüzde sekseninin okuyarak elde ettiği tespit ediliyordu. Çok okumak için buna bir çare bulmak lazımdı. Bu da hızlı okuma tekniklerini geliştirmekte bulundu. Amerika ve İngiltere de üniversiteye kadar, öğrenimin her safhasında kurslar açıldı. Öğrenciler, iş adamları, yöneticiler, politikacılar bu kurslara devam etmeye başladılar. Böylece batıda hızlı okuma yaygın hale geldi. Türkiye'de hızlı okuma olayı daha çok yenidir.Hızlı okuma gözümüzün kaslarını eğitmeyi, gözümüzün çevik görmesini, görme alanını genişletmeyi, okurken satırların üstünde serseri gibi dolaşan gözümüze daha etkin bir şekilde ritim kazandırma ve bütün bunlar ile görme artı algılama uyum sağlamayı amaçlar.Önemli olan hızlı okumak değil, isterseniz ışık hızında okuyun. Hiçbir anlamı yoktur. 

Bu eğitimin temel hedefi daha hızlı ve etkin görme ve algılamadır. Kısacası bu program görsel algılama düzeyimizi geliştirerek okuma, algılama, anlama düzeylerimizi yükseltmeyi hedefleyen farklı bir teknik beceridir. Bu beceriyi herkes gibi siz de kazanabilirsiniz. 

Anlayarak Hızlı Okuma Eğitimi’nin Hedefi: 

 • Zahmetsiz ve akıcı biçimde öğrenirsiniz. 

 • Okuduğunuzu anlama yüzdenizi arttırırsınız. 

 • Zamandan tasarruf etmiş olursunuz. 

 • Özgüven kazanırsınız. 

 • Okurken beyniniz daha iyi ilişki kurar. 

 • Okurken beyniniz hayal kurmaz ve bütünü görür. 

 • Okuma daha zevkli hale gelir. 

 • Okuma alışkanlığını kazanmada büyük bir adım atmış olursunuz. 

 • Sözcük haznenizi ve genel bilgi birikiminizi arttırmanıza yardımcı olur. 

 • Kişisel ihtiyaçlarınıza bağlı olarak farklı avantajlar sağlar. Şimdiye kadar rastlamadığınız en profesyonel eğitime katılmış olacaksınız. Bu eğitim süresince bu konuda çok fazla beceriyi edineceksiniz. Bu kişisel gelişiminiz için eğlenceli, heyecan verici ve bir daha ele geçmeyecek bir fırsat… Eğitime katılarak anlayarak hızlı okuma eğitmeni olacaksınız ve öğrenme teknikleri İle ilgili son gelişmeleri hızlı bir şekilde takip etme şansınız var. 

 Anlayarak Hızlı Okuma Eğitmenliği Sertifika Programının Detayları: 

 Eğitimin ismi: Anlayarak Hızlı Okuma Eğitmenliği Sertifika Programı 

 Eğitimin süresi: 50saattir. 

 Eğitimin dili: Türkçe. 

 Eğitimlerimiz %45 teorik, %55 pratik uygulamalardan oluşmaktadır. 

 Sertifika: Eğitim sonunda gerekli bilgiyi ölçme değerlendirmeleri yapıldıktan sonra sertifika almaya hak kazanan katılımcılarımıza MTI (Mind Training İnstitute) tarafından Uluslararası Geçerli Hızlı Okuma Eğitmenlik sertifikası Verilecektir.  

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Hızlı Okuma eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki Hızlı Okuma Eğitmenliği eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz  veya İzmir Hızlı Okuma Eğitmenliği Eğitimini tıklayabilirsiniz.


Antalya’daki Hızlı Okuma Eğitmenliği eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Antalya Hızlı Okuma Eğitmenliği Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Anlayarak Hızlı Okuma Eğitmenliği Sertifika Programı

Hızlı Okuma Eğitmenliği Sertifika Programı

Hızlı Okuma Eğitmenliği Sertifikası
Bu makale şu konularla ilgili olabilir :anlayarak hızlı okuma - hızlı okuma - hızlı okuma nedir - hızlı okuma merkezi - hızlı okuyabilir miyim - hızlı okuma teknikleri - hızlı okuma testi -

Yorumlar