Anlayarak Hızlı Okuma Eğitimi

ANLAYARAK HIZLI OKUMA EĞİTİMİNİN HEDEFİ:Okuma hızınızı, anlama ve kavrama oranınızı da yükselterek az 2 hatta 3-4 kat artıracaksınız.Dikkat ve konsantrasyonunuzu artırabileceksiniz.Ders çalışırken kullandığınız ders kitaplarını ve kaynak kitaplarınızı yüksek anlama oranıyla daha hızlı okuyup anlayarak zamandan kazanıp başarı oranınızı da yükselteceksiniz.

Hızlı Okuma Tekniği Becerisini Kazanmak İçin 10 Neden ?

Okuma, anlama, hafızada tutma ve hatırlama konularında maksimum performansa ulaşarak kendinize olan güveninizi ve başarılarınızı artıracaksınız.

Hızlı okumak, daha az zamanda daha fazla bilgiyi işleme imkanı sağladığından dolayı, okuma için harcadığınız zamanı önemli ölçüde kısaltacak veya aynı sürede çok daha fazla bilgiye sahip olacaksınız.

Dikkatinizi daha uzun süre devam ettirebilecek ve kolay sıkılmayacaksınız.
Zihninizi daha aktif kullanacak ve zekanızın parladığını hissedeceksiniz.

Zihinsel potansiyelinizi maksimum seviyede kullanacak, yapmayı isteyip de boş zamanınız olmadığı için yapamadığınız diğer işler için zaman bulacaksınız.

Hızlı okuma teknikleri sayesinde,anlamak ve hatırlamak konusunda daha donanımlı olacaksınız.
Hızlı okuma teknikleri ile; düşünme, algılama, değerlendirme, kavrama ve karar verme hızınız artacak okuma işlevini monotonluktan çıkartacak, zevkli ve eğlenceli hale getireceksiniz.

ÖSS, LGS, TUSS, YLS gibi sınavlara hazırlanıyorsanız hem hazırlanırken hem de sınavlarda zamandan önemli bir tasarruf sağlamış olacaksınız.

Hızlı okuma tekniği ile, bir gazeteyi ortalama 30 dakikada tamamen okuyabileceksiniz.
Yöneticiyseniz, önünüzdeki evrak yığınını en az 2 kat daha hızlı okuyup, değerlendirebileceksiniz.


Hızlı Okuma Teknikleri ile;
*Öğrenme ve anlama hızınızı artırabileceksiniz.
*Hızlı okuma tekniği ile,sınavlarda soruları çok daha hızlı okuyup anlayarak zaman kazanıp avantaj sağlayacaksınız.

*Sınavlara hazırlanırken konulara daha iyi odaklanabilecek ve daha iyi öğreneceksiniz. Paragraf sorularını daha hızlı ve daha etkin okuyup anlayabileceksiniz.

*Hızlı okuma tekniklerini kullanarak,daha az zamanda daha çok kitap okuyabileceksiniz.
*Hızlı Okuma Eğitimine katılan bir öğrenci SBS,YGS,LYS,KPSS,ALES,TUS vb. sınavlarda soruları daha hızlı okuyup anlayarak, '20-30 dakika' ekstra zaman kazanacak.

*Anlayarak hızlı okuma eğitimi ile okuduklarını daha konsantre, etkin ve hızlı bir şekilde özümseyen, değerlendiren ve daha iyi akılda tutan, verimli bir okuyucu haline geleceksiniz...


İçerik:
 
Çabukluk (Hız)
Okuma ve anlama frenlerinin tespiti ve ortadan kaldırılması
Aktif görme alanını genişletme

Kelime gruplarını okumadan göze ritm kazandırma
Sözcükleri ve sayıları biçimleri yoluyla tanıma ve benzerlerinden hızlı ayırabilme

Kavrama (Anlama)
Görme ve anlama arasındaki dengeyi sağlama

Ana fikirlerin çabucak bulunması
Dikkatin yoğunlaştırılması

Kelime dağarcığının artırılması
Belleme (Öğrenme)

Hafıza ve kalıcı öğrenme işlevlerini öğrenmek
Etkin okuma yöntemleriyle okuma
Bilinçaltının gücünden yararlanma ve akış halini sağlama

Yöntem: Program katılımcıların görüşleri ve ihtiyaçları doğrultusunda interaktif ortamda uygulamalı olarak gerçekleştirilecektir.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Hızlı okuma  eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir'deki hızlı okuma eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Antalya'daki hızlı okuma eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Antalya Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.


Antalya Hızlı Okuma


Antalya Hızlı Okuma KursuBu makale şu konularla ilgili olabilir :anlayarak hızlı okumayı yavaşlatan nedenler - anlayarak hızlı okuma - hızlı okuma - hızlı okuma nedir - hızlı okuma merkezi - hızlı okuyabilir miyim - hızlı okuma teknikleri - hızlı okuma testi -

Yorumlar